Hafif Çelik

Hafif Çelik

Vekon, yenilikçi üretim ve hizmet anlayışıyla hafif çelik yapı sisteminin Türkiye’de kabul görmesini ve yaygınlaşmasını sağlamıştır. Üretim ve hizmet teknolojisini, küresel inşaat sektörünün gelişimine paralel olarak sürekli yenileyen Vekon, çeliği estetik ve konforla birleştirmeyi başararak yaşam alanı inşasına yepyeni bir soluk kazandırmıştır.

Hafif Çelik Sistem

Hafif çelik yapı sistemi, yeni yaşam alanlarının inşasında çok büyük avantajlar sağlar. Bu avantajlar, hafif çelik yapı sisteminin dünyada ve ülkemizde hızla yaygınlaşmasını ve çok geniş bir kullanım alanına ulaşmasını sağlamıştır.

Pratiklik

Vekon galvanizli hafif çelik yapı sistemi, klasik sistemler ile kıyaslanamayacak derecede yüksek inşaat hızına sahiptir. Ön üretim, şantiye sahasına kadarki sürecin çok daha kaliteli ve hızlı yönetilebilmesine olanak tanır. Vekon, son teknolojiyle donattığı üretim tesislerinde, hafif çelik yapı sistemleri çok kısa sürede üreterek şantiye sahasına sevk eder ve büyük zaman tasarrufu sağlar. Ön üretimli yapı sistemi, uygulama alanındaki uyumsuzluk ve aksaklıkların da büyük oranda önüne geçer ve hafif çelik yapıların kurulumunu hızlandırır. Özellikle inşaat sezonun çok kısa olduğu bölgelerde, hafif çelik yapı sistemi çok büyük bir avantajdır. İnşaat süresinin çok kısa olması, gereksiz işçilik ve şantiye maliyetlerini de ortadan kaldırarak toplam yatırım maliyetlerini düşürür.