HABERLER

Acil Durum Hastanesinin Açılışı Gerçekleştirildi.

Vekon Kıbrıs’taki Acil Durum Hastanesi’nin yapımında ana yüklenici firmanın çözüm ortağı olarak yer aldı. Hafif çelik ve yapısal çeliğin hibrit bir sistem olarak birarada kullanıldığı projede süreci başından sonuna büyük bir titizlikle yöneten Vekon, teknik ofisinden üretim ve sahadaki montaj ekibine kadar proje yönetimi disipliniyle koordineli bir çalışma yürüterek 13.500 m² kapalı alana sahip acil durum hastanesini 150 kişilik montaj ekibi ile çalışmalarını gece gündüz durmadan devam ettirerek beklenen sürede, 1 ayda, teslim etti. Gerekli gördüğü yerde teknik ofis personelini de montaj sahasındaki süreç içerisine dahil ederek başarılı bir proje yönetim süreci gerçekleştirdi. 

Bölgenin iklimine göre özel malzemeler kullanılan projede Vefa, grup bünyesindeki markalarından Vekon ile projenin hafif çelik ve yapısal çeliğini,  Ekobord ile, projenin A1 sınıfı yanmaz fibercement dış cephe kaplamasını, Profacto ile hafif çelik profillerini ve Neopan markası ile kompozit panellerinin üretimini gerçekleştirerek projenin bütün bileşenleri noktasında müşterisine çözüm ortağı oldu. Ayrıca hastanenin çatı örtüsü tasarım ve patenti Vefa'ya ait olan kompozit dolgu ile ısı köprüsü ve A1 sınıfı yanmaz kenet çatı sistemi ile yapıldı.

Kıbrıs’da sağlık sektörü için büyük önem arz eden Acil Durum Hastanesi’nin ön açılışı Vefa Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner ve ana yüklenici firma yetkililerinin katılımıyla, KKTC Başbakanı Sayın Ersin Tatar'ın önderliğinde gerçekleştirildi. Hastane 100 yatak, 6 ameliyathane ve 24 yoğun bakım ünitesi ile Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi açılışı gerçekleştirmesi ile Kıbrıs halkının hizmetine sunuldu.