HABERLER

Vefa, 2.Expo Turkey by Qatar’da iş dünyasıyla buluştu
Katar’da bu yıl ikincisi düzenlenen bölgenin en büyük fuarlarından Expo Turkey By Qatar’a katılan Vefa Ön Üretimli Yapılar’ın markası Vekon, Körfez ve Ortadoğu bölgesinden birçok yatırımcıya ürünlerini ve çözümlerini anlattı.
Vekon-was-in-Qatar-Build-Expo-2018

Katar’ın Başkenti Doha’da 17-19 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen, bölgenin en önemli fuarında, kendi sektöründen katılan tek marka olan Vekon standı büyük ilgi gördü.  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı H. E. Sheikh bin Jassim Al Thani tarafından açılışı yapılan, katılımcı ve ziyaretçi açısından yoğun olan fuarda, Vekon ürünlerini tanıtma ve işbirliği olanağı buldu.

Prefabrike yapı, yaşam konteyneri, hafif çelik yapı ve yapısal çelik binaların tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini anahtar teslim hizmet modeliyle tek başına üstlenen

Vekon, Gabon’daki 50 bin metrekarelik Toplu konut Projesini, Katar’daki 1092 konteynerli İşçi Kampını, Fildişi’ndeki Olimpiyat Köyünü, Venezuela’daki 115 bin metrekarelik Toplu Konut Projesini, Gana’daki Kiliseyi, Etiyopya’daki İşçi Kampını ve Kongo’daki Otel ve Kongre Merkezi’ni Körfez ve Ortadoğu bölgesinden birçok yatırımcıya tanıttı.

Vefa’nın yurtdışı pazarları arasında önemli bir yere sahip olan Katar’da faaliyet gösteren, bir çok alt bayisi olan VekonGulf adında bir şirketi bulunmaktadır.  Bu alt bayiler aracılığıyla Katar’da çeşitli projeler de gerçekleştirilmektedir.