Üretim Gücü

Dilovası Fabrika

40.000m2
Toplam faaliyet alanı.
100.000m2
Aylık prefabrike ve çelik yapı üretimi.
10.000 adet
Aylık yaşam konteyneri üretimi.

Vekon, prefabrike yapı, hafif çelik yapı ve yaşam konteyneri imalatlarını Dilovası Fabrikası’nda gerçekleştirmektedir. Dilovası Fabrikası, 32.000 metrekaresi kapalı alandan oluşan toplam 40.000 metrekare alan üzerine kuruludur. Vekon, Dilovası Fabrikası’nda, ayda 100.000 metrekare prefabrike ve çelik yapı, 10.000 adet de yaşam konteyneri üretmektedir.

Profacto Teknolojisi

Profacto teknolojisi, standart profillerden farklı olarak istenen tasarımı kolayca hayata geçirebilme olanağı sunar. Profacto teknolojisinin tasarımda sağladığı bu üstünlük, spesifik tasarım gerektiren prefabrike ve hafif çelik yapılar için çok büyük bir avantajdır. Vekon, Profacto teknolojisi ile profilleri çok daha avantajlı fiyatlarla ve kolayca monte edilebilir şekilde üreterek müşterilerine sunar.

Profacto Teknolojisinin Avantajları

  • Düşük maliyet, yüksek verim.
  • Tamamen kaynaksız ve cıvata bağlantılı çatı makası üretimi.
  • Boya gerektirmeyen, uzun ömürlü kat arası döşemeler.

Konteyner Üretim
Teknolojisi

Vekon, konteyner üretimini üretimdeki kayıpları en aza indirerek en kası zamanda üretmeyi sağlayan yalın üretim sistemi ile gerçekleştirir. Üretim hattı boyunca profesyonel ekiplerce işe en uygun aparatlar kullanılır ve sürekli iyileştirme ile sürdürülebilir kalite sağlanır. Yalın üretim sistemi, raylı sistem konteyner montaj hatları sayesinde benzerlerinden çok daha yüksek hızda üretim imkanı sunar. Yüksek üretim hızı ile üstün teknolojiye sahip makine ve teçhizatlar bir araya gelerek yüksek kapasitesine ulaşılmasını sağlar. Konteyner üretim hattındaki boya tesisi de dakikada 2,2 metre boyama hızı ile bu yüksek kapasiteyi destekler. Boya tesisindeki yüksek hızın yanısıra yüksek fırın kapasitesi, malzemeye göre programlanabilir robot sistemi, boya öncesi yüzey hazırlama süreci ve zirkonyum kaplama teknolojisi Vekon konteynerlerini benzersiz kılar.

Neopan Teknolojisi

Neopan sandviç ve kompozit panel hattı ile prefabrike yapıların duvarlarını tam otomatik olarak üretmeye başlayan Vekon, müşterilerine daha ekonomik ve kaliteli ürünleri çok daha hızlı sunar.

Neopan Teknolojisinin Avantajları

  • Tam Otomatik Duvar Hattı ile kapasite limitlerini ortadan kaldıran hızlı üretim.
  • Türkiye’de ilk defa 1,25 metre genişliğinde panel üretimi.
  • Şantiyede boya işlemini ortadan kaldıran ve büyük bir maliyet avantajı sağlayan teknoloji.
  • Zorlu iklim şartlarında yüksek konfor sağlayan izolasyon.