Dilovası Fabrika

38.000m2
Toplam faaliyet alanı.
100.000m2
Aylık prefabrike ve çelik yapı üretimi.
4.500adet
Aylık yaşam konteyneri üretimi.

Vekon, prefabrike yapı, hafif çelik yapı ve yaşam konteyneri imalatlarını Dilovası Fabrikası’nda gerçekleştirmektedir. Dilovası Fabrikası, 32.000 metrekaresi kapalı alandan oluşan 32.000 metrekare alan üzerine kuruludur. Vekon, Dilovası Fabrikası’nda, ayda 100.000 metrekare prefabrike ve çelik yapı, 4.500 adet de yaşam konteyneri üretmektedir.

Profacto Teknolojisi

Profacto teknolojisi, standart profillerden farklı olarak istenen tasarımı kolayca hayata geçirebilme olanağı sunar. Profacto teknolojisinin tasarımda sağladığı bu üstünlük, spesifik tasarım gerektiren prefabrike ve hafif çelik yapılar için çok büyük bir avantajdır. Vekon, Profacto teknolojisi ile profilleri çok daha avantajlı fiyatlarla ve kolayca monte edilebilir şekilde üreterek müşterilerine sunar.

Profacto Teknolojisinin Avantajları

  • Düşük maliyet, yüksek verim.
  • Tamamen kaynaksız ve cıvata bağlantılı çatı makası üretimi.
  • Boya gerektirmeyen, uzun ömürlü kat arası döşemeler.

Hafif Çelik Yapı
Teknolojisi

Vekon, proje ve statik hesap sürecini, hafif çelik yapı sistemi için özel olarak geliştirdiği yazılımlar ve üretimde sahip olduğu teknoloji gücüyle çok hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Üretim sürecinde, Türkiye’ye Vekon tarafından getirilen yüksek kapasiteli Amerika ve Avustralya yapımı makine ve ekipmanları kullanır. Hafif çelik yapı üretim sürecini, tamamen bilgisayarlı sistemlerle kontrol eden Vekon, insan hatasını ve mekanik hata olasılığını ortadan kaldırır ve uluslararası standartlara uygun üretim yapar.