HABERLER

Gana Savunma Bakanından Vefa'ya Ziyaret
Gana Savunma Bakanı Dominic Ringab Aduna Nitiwul, Vefa Holding’i ziyaret etmek amacıyla beş kişilik heyeti ile Türkiye’ye geldi. Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit tarafından karşılanan Bakan Nitiwul, Vefa’nın Dilovası’ndaki üretim üssünü gezdi.

Gana Savunma Bakanı  Dominic Ringab Aduna Nitiwul, Vefa Holding’i ziyaret etmek amacıyla beş kişilik heyeti ile Türkiye’ye geldi. Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit tarafından karşılanan Bakan Nitiwul, Vefa’nın Dilovası’ndaki üretim üssünü gezdi.

 

Ziyarette Gana’da yapılması planlanan projeler ve Vefa’nın ön üretimli yapı firması Vekon’un daha önce Batı Afrika bölgesindeki ülkelerde ve Gana’da yapmış olduğu  projeler üzerine konuşuldu. Gana’da yapılacak askeri lojman ve okul taleplerini yerine getirmek için çalışmalara başlandı.

 

Bakan Nitiwul yönetim kurulunu yapılacak iş ortaklığı için sözleşme imzalamak üzere Gana’nın başkenti Akra’ya davet etti.  Yapılması planlanan projeler teslim edildikten sonra bakan Nitiwul Gana’da üretim tesisi kurulmasını talep etti.