HABERLER

Vefa'dan İhracatta Büyük Atak
Vefa Prefabrike Yapılar San. Tic. A.Ş., Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan İlk 1000 İhracatçı Firma-2016 araştırmasına göre, en fazla ihracat yapan şirketler sıralamasında da 610. sırada yer aldı.

Vefa Prefabrike Yapılar San. Tic. A.Ş., Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan İlk 1000 İhracatçı Firma-2016 araştırmasına göre, en fazla ihracat yapan şirketler sıralamasında da 610. sırada yer aldı. Toplam 67 bin ihracatçı içinde ilk bin firma listesinde, bir önceki yıl 914. sırada yer alan firma, 2016 yılında 304 basamak birden yükseldi. Vefa Prefabrike Yapılar Sanayi, aynı zamanda ön üretimli yapı sektöründe sıralamaya giren tek firma oldu.

 

Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, Türkiye’nin 2016 yılında zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Darbe girişimi başta olmak üzere, jeopolitik riskler, terör saldırıları, dünyada döviz kurlarının hızlı yükseliş süreciyle birlikte gelişmekte olan ülkelerden para çıkışı gibi faktörler, doğal olarak iş dünyasını da hayli zorladı. Tüm bu sıkıntılara rağmen mücadeleden geri durmadık. Ülke ekonomisinin büyümesi için üretmeye, istihdama katkıda bulunmaya ve ihracata devam ettik” diye konuştu.